hétköznapok · kultúra

Bőrradírozó mosdókesztyű, avagy a „kesze”

Így a téli szezonban – amikor inkább járunk melegvízű fürdőkbe vagy szaunázni, mint nyáron – szeretnék pár sort írni az egyik legideálisabb bőrradírozó alkalmatosságról.

Kesze a neve annak a bőrradírozó kesztyűnek, amit a törökfürdőzés során a test tetőtől talpig történő átdörzsöléséhez használnak. Mindamellett, hogy leszedi az elhalt hámréteget, élénkít, a bőrt puhává varázsolja és kellemes közérzetet biztosít. Na de majd később még írok, eme sok hasznos hatásról.

9577_ok_1600px

A selyem mosdókesztyű  oszmán törökfürdő kultúrával együtt jelent meg és számos formában és alakban hódította meg a világot. Ha igazi törökfürdő élményben szeretnél részesülni, akkor e nélkül a mosdókesztyű nélkül nem lesz teljes a fürdőzés. Otthoni használatra ideális! Akár szaunázol, akár a kádban veszel egy kellemes fürdőt.

 

 

Hogy milyen haszna is van a selyem mosdókesztyű használatának?

  • Egy alapos bőrradírozás után könnyebbnek érzi magát az ember.
  • A mosdókesztyű használatával távol tarthatjuk a bőrbetegségek egyes fajtáit, az aknés bőrt felfrissül tőle.
  • A pórusok mélyére hatolva felgyorsul a bőr alatti vérkeringés és ezzel a bőr megújulását elősegíti.
  • Az elhalt, elszarusodott hámréteget letisztítva a pórusok kitágulnak, a bőrünk levegőhöz jut és ezzel segíti bőrünk megfiatalodását, fokozza a méregtelenítést.
  • Arról nem is beszélve, hogy felveszi a harcot a narancsbőrrel. Erősíti a nyirokkeringést és a kötőszöveteket.
  • A szőrtüszőgyulladásokat csökkenti.
  • Alkalmazása után segít a krémek és az azokban található vitaminok felszívódásában.

Amennyiben sima, narancsbőr “csökkentett”  és egészséges bőrt szeretnénk, akkor használjuk a mosdókesztyűk valamelyikét.

Hogyan használjuk a selyem mosdókesztyűt?

Az első használat előtt szappannal és langyos vízzel mossuk ki a mosdókesztyűt.

A testen való használatakor semmiféle szappant, tusfürdőt ne használjunk.

Amilyen meleg vízben csak tudunk, zuhanyozzunk le, szappanozzuk be a testünket és miután leöblítettük a tisztálkodószert, jöhet a mosdókesztyűvel való alapos dörzsölés. Amennyiben szaunázásra is lehetőségünk van, akkor a hámlasztás még hatékonyabb lehet. Szauna után rögtön szappannal mossuk le a testen található zsírréteget, majd öblítés után jöhet a hámlasztás. Miután befejeztük a mosdókesztyű használatát, langyos vízzel alaposan mossuk ki.

Az egész testen való használata minden nap nem javasolt, elég hetente vagy tíz naponta egyszer. Viszont a narancsbőr elleni küzdelemben érdemes a csípőt és a feneket minden nap óvatosan átdörzsölni.

A mosdókesztyű egyéni használatra való, higiéniai okokból ne használjuk másokkal közösen.

A selyem mosdókesztyűt praktikus pánttal látták el a csuklóhoz való rögzítéshez. Választhatunk kecskeszőrből készült mosdókesztyűt is, aminek egy kicsit durvább a felülete, de ennek köszönhetően az elhalt hámréteget kíméletlenül eltakarítja.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s